Перейти к содержимому


Фотография

Телескоп Вебб виявив найдальшу надмасивну чорну діру

Написано andrw , 13 July 2023 · 30 просмотров

космос астрономія
За допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST) дослідники виявили найдальшу з активних надмасивних чорних дір, відомих на сьогодні.

Прикрепленное изображение

НАСА повідомило, що JWST виявив найвіддаленішу надмасивну чорну діру серед відомих, яка, схоже, активно споживає навколишню матерію. Її галактика CEERS 1019 існує вже понад 570 мільйонів років після Великого вибуху. Крім того, вона менша, ніж будь-яка інша, знайдена досі в ранньому космосі, також розповідається тут.

Космічне агентство стверджує, що чорна діра CEERS 1019 більше схожа на чорну діру в центрі нашої галактики Чумацький Шлях, маса якої в 4,6 мільйона разів більша за масу Сонця. Недавно виявлена чорна діра також не така яскрава, як величезні монстри, які вже були ідентифіковані.

Попри менші розміри, за даними НАСА, чорна діра існує так довго, що важко зрозуміти, як вона з'явилася після створення Всесвіту.

Порівняно з іншими телескопами, телескоп "Джеймс Вебб" допомагає вченим відкривати та перевіряти ідеї, використовуючи більш точні дані. Зокрема, вчені можуть виміряти швидкість зореутворення в цій галактиці та кількість газу, яку споживає чорна діра.

"Джеймс Вебб" також виявив 11 галактик, які існували, коли Всесвіту виповнилося 470-675 мільйонів років. Що примітно, оскільки вчені вважали, що на таких відстанях JWST знайде менше галактик.

Очікується, що можливості телескопа "Джеймс Вебб" дадуть вченим доступ до значної кількості даних для вивчення галактик і чорних дір, що своєю чергою допоможе краще зрозуміти еволюцію Всесвіту.

  • 0