Перейти к содержимому


Фотография

Резервне електропостачання приватного будинку

Написано GilbertRomero , 05 December 2022 · 100 просмотров

Резервне електропостачання приватного будинку Головна відмінність приватного будинку від звичайної квартири полягає у сильній залежності від подачі електричної енергії. У разі неполадок зупиняються практично всі системи життєзабезпечення (світло, вода, вентиляція, опалення тощо). Крім того, в заміських будинках використовуються високотехнологічні системи та обладнання, які є чутливими до якості енергії, що поставляється.

Можна виділити дві основні проблеми при електроживленні заміського будинку від загальних електромереж – низька якість напруги та раптові відключення живлення. Це може призвести до виходу з експлуатації дорогого обладнання. Якщо в зимовий період відбудеться відключення системи опалення або водопостачання, та ще й без власників, то збитки будуть значними.

Забезпечити комфортні умови проживання у приватному будинку дозволить система резервного електропостачання будинку, що складається з додаткових джерел електричної енергії, функціонування яких не залежить від основної мережі.

Види джерел автономного резервного електропостачання

Генератори

При виборі генератора необхідно враховувати вартість палива, на якому він працює, а також наявність приміщення для його розміщення, що відповідає нормам та правилам безпечної експлуатації.
 • Бензинові. Принцип роботи заснований на перетворенні механічної енергії, що отримується при спалюванні палива, на електричну. Переваги – доступність палива, робота при негативних температурах, помірний рівень шуму, компактні габарити, не потрібний дозвіл на використання. Недоліки – висока витрата палива, потрібна перерва в роботі, щоб не перегрівався двигун, виділення вихлопних газів.
 • Дизельні. Принцип роботи такий самий, як у бензинових генераторів. Переваги – працездатність не залежить від погодних умов, витрата палива менша, ніж у бензинових, період роботи залежить від обсягу бака для палива та може досягати 15 годин. До недоліків можна віднести наявність вихлопних газів, взимку паливо слід зберігати в теплому приміщенні, потрібне складне та дороге технічне обслуговування.
 • Газові. Електрична енергія утворюється від спалювання газу двигуні. Переваги - можливість встановлення і вдома, і на вулиці, хороша тривалість роботи, виділення меншої кількості шкідливих речовин у вихлопних газах, мінімальний рівень шуму, високий коефіцієнт корисної дії. Недоліки – для використання зрідженого газу потрібні балони та приміщення для зберігання, для використання магістрального газу необхідно провести правильну вентиляцію та отримати дозвіл на експлуатацію у відповідних органах.
Джерела безперебійного живлення

ДБЖ забезпечують резервне живлення за допомогою додаткових акумуляторних батарей. Джерела безперебійного живлення також підвищують якість напруги, доводячи її до нормативних значень. Переваги – автоматичне включення, екологічність, стабілізація напруги. До недоліків можна віднести обмежений час роботи, шум від роботи вентилятора, розміщення допускається тільки в окремих, прохолодних приміщеннях.

Інверторні джерела живлення

Інвертор та ДБЖ мають схожий принцип роботи, для резервного живлення застосовуються акумуляторні батареї. Переваги – автоматична функція включення, екологічність, стабілізація напруги, просте обслуговування. Недоліки – обмежений час самостійної роботи та потужність, необхідна періодична заміна акумуляторних батарей, розміщення можливе у теплих приміщеннях.

Сонячні електростанції

Це комплект обладнання, призначеного для перетворення сонячної енергії на електричну. Такі електростанції складаються із сонячних панелей, контролерів заряду, АКБ та інверторів. Якщо узагальнити простою мовою, то сонячна електростанція – це джерело безперебійного живлення, оснащене сонячними панелями. Переваги – можливість отримання безкоштовної енергії, вироблення енергії навіть у хмарну погоду, екологічність, безшумна робота. Недоліки – висока вартість, яка, однак, окупається протягом кількох років, після чого власник електростанції отримує енергію безкоштовно і навіть може продавати її за «Зеленим тарифом».

Системи резервного електропостачання

Системи резервного електропостачання для приватних будинків можуть бути наступними видами:
 • одноступінчасті – мають у своєму складі інвертор та АКБ великої ємності, потужності вистачає на кілька годин,
 • двоступінчасті – складаються з ДБЖ, акумуляторів, генератора. Застосовуються газові, бензинові, дизельні генераторні установки, сонячні електростанції. Актуальні при тривалих відключення електроживлення.
Встановлення резервних джерел електропостачання

Встановлення резервних джерел електропостачання включає такі етапи:
 • обстеження об'єкта, проведення розрахунків – визначення потужності, вимірювання основних технічних параметрів,
 • підготовка проекту з урахуванням побажань замовника,
 • монтажні та пусконалагоджувальні роботи,
 • здавання готової системи замовнику,
 • гарантійне обслуговування.
Встановлення систем резервного електропостачання приватного будинку потребує спеціальних знань та досвіду. Цю роботу варто довіряти лише професіоналам energoseti.com.ua.

Другие материалы нашего блога:

 • 0